Ob zaključku projekta

S projektom Ekološki mlečni izdelki in zelišča iz Goričkega v trajnostni prehranski verigi zaključujemo dve leti partnerstva med Srednjo šolo za gostinstvo in turizem Maribor, Vidovim brejgom iz Fokovcev, Turmanove kmetije iz Večeslavcev in Ljudske Univerze Murska Sobota. Nenavadno partnerstvo, ki je obrodilo:

– več kot trideset delavnic in dogodkov za šeststo udeležencev;

– tri nove produkte za tržišče.

Rezultati projekta so se pokazali v treh novih izdelkih, ki so nastali v sklopu projekta. Čaj Moj mir iz Vidovega brejga, Naravoslovni dan za osnovne ter srednje šole in Zeliščno zelje Turmanove kmetije.

Zaključni dogodek projekta se je odvijal 10. oktobra 2021 na Turmanovi kmetiji v Večeslavcih, kjer smo ponovno združili moči vsi partnerji in projekt tudi predstavili. Dijaki naše šole so z lokalnimi živili pripravili »zeljnato pito in enolončnico z novim zeliščnim kislim zeljem«.

Projekt sofinancira EU in Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano (preko Programa razvoja podeželja 2014 – 2020).

Produkcija: Pozdrav TV

Foto iz naslovnice: Janja Viher in Sabina Barbarič

Morda vam bo všeč tudi...